2021 YILI GELİNLİK MODASI : ÖNE ÇIKAN 10 GELİNLİK TRENDİ

2021 yılına yeni girdiğimiz şu günlerde gelinlerin en çok merak ettiği konu hangi gelinlik tasarımlarının bu yıla damga vuracağı. 2020 yılı boyunca yaşadığımız ve halen devam eden pandemi süreci, tüm dünyayı her alanda etkilediği gibi gelinlik sektörünü de oldukça etkiledi. Çiftler daha çok nikaha ya da mini düğünlere yöneldiği için; gelinlik tasarımcıları da pek tabii gelinlerin ihtiyaçlarına yönelik parçalara 2021 koleksiyonlarında sıkça yer verdi. Bu sezonun en çok öne çıkan trendlerine gelecek olursak minimal tasarımlar oldukça fazla ancak; gösterişli gelinlikten vazgeçmem diyen gelin adaylarını memnun edecek pek çok model de bu tasarımlar arasında mevcut!

2021 yılında öne çıkan gelinlik trendlerine gelin birlikte bakalım!

1.ÇIKARILABİLİR PARÇALAR

Bu sezon farklı tarzlarda kullanılabilecek gelinlikler sıklıkla karşımıza çıkacak. Örneğin çıkarılabilir kol, etek, pelerin ve yaka gibi detaylar ile gelinler tek bir gelinlikle birden fazla tarzda görünüm yakalayabilecek. 2020 yılında başlayan ve halen devam eden pandemi nedeniyle çoğu gelinin; öncelikle nikah yapmayı tercih ettiğini, düğününü ise daha ileri bir tarihe ertelemek istediğini biliyoruz. Bu şekilde bir durumunuz varsa eğer; çıkarılabilir parçaları olan bir gelinlik tercih ederek hem nikahınızda hem de düğününüzde iki farklı gelinlik giymiş hissi yaşayabilirsiniz.

LeeGrebenau

berta

 

2.MİNİ VE MİDİ GELİNLİKLER

Bu yıl halen devam eden pandemi nedeniyle çiftler nikahlara ve küçük düğünlere daha çok yönelmeye başladı. Bu nedenle mini ve midi boy gelinliklere ilgi çok arttı. Bu nedenle dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları 2021 koleksiyonlarında kısa modellere de mutlaka yer vermeye başladı. Mini ve midi boyda gelinlikleri nikah veya düğününüzde kullanabileceğiniz gibi; normal hayatımıza döndüğümüzde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Pronovias

3.GÖSTERİŞLİ FİYONK DETAYLI GELİNLİKLER

Bu sezonda da tüm trendlerde olduğu gibi maksimalist etkileri gelinliklerde de görüyoruz. Gösterişli fiyonk detayı da bunlardan sadece birisi. Çoğunlukla gelinliklerin omuz ve sırt bölgesinde yer alan bu gösterişli fiyonk detayına sade, minimal gelinliklerde yer verildiğini görüyoruz. Oldukça abartılı bir detay olduğu için olabildiğince sade gelinliklerde kullanılmasında fayda olduğunu düşünüyoruz.

Milla Nova

Steven Khalil

 

4.YALIN, MODERN SİLÜETLER

Sade, abartısız ve gösterişten olabildiğince uzak gelinlikler tüm zamanların en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biridir. Tercih edeceğiniz sade, abartısız bir gelinliğin sofistike görünümü ile zamanı ölümsüzleştirmeniz mümkün.

Pronovias

Milla Nova

5.BÜYÜLÜ PELERİN

Pelerin detaylı gelinlikleri önceki sezonlarda da oldukça sık görmüştük. Duvak kullanmayı tercih etmeyen gelinler için pelerinler farklı bir şıklık Pelerinler, genellikle omuz kısmından başlar ve gelinliğin kuyruğu şeklinde devam eder. Yine aynı şeklide pelerinler gelinliğinizin kumaş türüne göre farklılık gösterir. Oldukça sade bir tül ya da kumaş olabileceği gibi gelinliğinizle uyumlu işlemeleri ve parıltıları da olabilir. Özellikle geçmiş dönemlerin ruhunu yansıtmak isteyen gelin adayları için farklı bir seçenek olabilir.

Berta

Berta

 

6.PARTİ ŞIKLIĞINI YANSITAN GELİNLİKLER

2021 yılının gelinlik trendleri içerisinde önceki yıllara nazaran abartılı işlemeler yerine parlak, hafif simli kumaşlar daha çok yer alıyor. Bu gelinlikler ışıl ışıl olup, tüm gözleri üzerinde toplamak isteyen gelin adayları için oldukça ideal.

Berta

Moniquelhuillier

7.MASUM,DERİN DEKOLTELER

Tüm zamanların en çok sevilen abartısız, masum sırt dekolteli gelinlikleri bu sene de oldukça sık karşımıza çıkıyor. Bu abartısız dekolteli gelinlikleri, özellikle ön tarafı kapalı gelinliklerde oldukça sık görüyoruz.

Marchesa

Moniquelhuillier

 

8.BALON KOLLU GELİNLİKLER

Son yılların trendlerinden biri olan kabarık kollu gelinlikler bu sezonda tasarımcıların göz bebeği olmaya devam ediyor. Ancak bu sezon düşük omuzlu ve çıkarılabilen kabarık kolları daha sık görüyor olacağız. Tek gelinlik ile farklı iki tarzı yakalamak isteyen gelinlerin öncelikli tercihleri arasında bu gelinliklerin olacağı kesin.

Milla Nova

Marchesa

 

9.ABARTILI FIRFIR DETAYLI GELİNLİKLER

Gösterişli ve farklı gelinlikleri seven gelinler için fırfır detaylarıyla öne çıkan gelinlikler farklı bir seçenek olabilir. Ancak bu sene bizi şaşırtan önceki yıllarda etek kısımlarında gördüğümüz fırfır detayını bu sene gelinliklerin üst kısmında da oldukça sık görmemiz. Bu detayı en çok gelinliğin neresinde görmekten hoşlanırsınız iyi düşünmeniz gerek.

Marchesa

Pronovias

 

10.KATLI ETEKLER

Kat kat etekli gelinliklerle, oldukça romantik ve sofistike bir görünüm elde etmeniz oldukça mümkün. Uzun yıllardır gelinlik trendleri arasında olup, çok sevilen bu tür gelinlikleri bu sezonda farklı üst kısım seçenekleriyle sıkça görüyor olacağız.

Milla Nova

Milla Nova

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir