2021 Yılında Gelin Saçı ve Makyajında Öne Çıkan Trendler

2021 yılında gelin saçı ve makyajı trendlerini belirleyen en büyük faktörlerden biri, 2020 yılında başlayan ve halen devam eden pandemi. Pandemi sürecinde doğallığın hayatımızın bir parçası haline gelmesi, bu sezonda gelin saçı ve makyajı trendlerine de yön veriyor. Bu nedenle; profesyonel saç ve makyaj uzmanları bu yılın gelin saçı ve makyajı trendlerinde doğal görünümlerin ön planda tutulacağını söylüyor. Bu demek oluyor ki 2021 yılında,abartılı saç ve makyajlar yerine sade,abartısız, fazla özenmeden hızlıca yapılmış hissi veren gelin saçı modellerine, canlı görünümler ve abartıdan uzak makyaj uygulamaları eşlik edecek.

Gelelim 2021 yılı gelin saçı trendlerine!

Doğal Dalgalı Açık Saçlar

Son bir yılı doğal saç dokumuzu kucaklayarak ve her zamankinden daha az makyaj yaparak geçirmek, hepimiz için biraz olsun yeniden programlama yaptı. Bizi minimalist bir tarza yaklaştırdı ve yelpazenin diğer ucuna gitmek; henüz çoğumuz için pek doğal gelmiyor. Bu nedenle 2021 yılında doğal görünümlü, dalgalı açık gelin saçı modelleri karşımıza oldukça fazla çıkacak.

Minimal Dağınık Topuzlar

2021 yılında geçmişte gördüğümüz abartılı gelin topuzu modelleri de yerini daha sade çeşitli aksesuarlarla(ufak taşlı tokalar, inci tokalar ya da canlı çiçekler)hareketlendirilmiş oldukça sade ve romantik görünümlü topuzlara bıraktı. Düğününüzde minimal dağınık topuz tercih etmeyi planlıyorsanız eğer; gelin saçınızı gelinliğinizin tarzına göre çeşitli tokalarla hareketlendirebilirsiniz. Gelinliğiniz, ışıltılı bir modelse taşlı aksesuarlarla sade, minimal bir gelinlikse inci aksesuarlarla gelin saçınızı tamamlayabilirsiniz. Bohem bir gelinlik tercih edecekseniz de; boho gelin saçınızda canlı çiçeklere yer vererek natüralizmin etkilerini taşımak oldukça iyi bir fikir olacaktır.

Zarif At Kuyrukları

İster düğününüzde, ister gecenin ilerleyen saatlerindeki after party’nizde olsun 2021 gelinleri için; gelinliğinizi değiştirmeseniz bile tüm görünümünüz yenilenmiş olacak. Sadeliğin ve zarafetin trend olduğu bu yılda zarif atkuyruğu gelin saçınızla günlük ama şık bir görünüm kazanacaksınız! Eğer; gelin saçınızı at kuyruğu olarak tercih edecekseniz; sıkıca toplanmış, uçları hafif dalgalı gelin saçınıza minik inci ya da taş tokalar takarak harika bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Örgülü Saç Modelleri

2021’in bohem ve romantik tarzı benimseyen gelinleri, büyük ihtimalle hala güçlü bir trend olan örgülü gelin saçı modellerini tercih edecek, Özellikle uzun ve dolgun bir saça sahipseniz; düğününüz için örgülü gelin saçı modellerini tercih ederek boho gelin saçı şıklığını yakalayabilirsiniz. Üstelik düğün gününüzde örgü kullanmanın pek çok şık yolu var. Örgülü gelin saçınızı yana doğru akan Fransız örgüsü, gevşek örgülü saç şeklinde ya da saçlarınızı açık bırakacaksanız örgülü saç bandı ve çeşitli taze çiçekler,aksesuarlar kullanarak da gelin saçınızı hareketlendirebilirsiniz. Örneğin, örgülü plaj düğünü saç stilleri için deniz kabuklarını, deniz motifli tarakları, taçları, klipsleri kullanabilirsiniz.

Aksesuarlı Sade Saç Modelleri

Gelin saç aksesuarları tüm saç tipleri ve uzunlukları için harikadır. Üstelik istediğiniz saç stiline bağlı olarak geniş bir seçim yelpazesi de vardır. Düğününüzde gelin saçı modelinize uygun gelin saç aksesuarlarını kullanmak harika bir fikir olacaktır. Aynı zamanda gelin saçınızda saç aksesuarlarına yer verecekseniz; gelinliğinizin tarzı ile uyum içinde olmasına özen göstermelisiniz.(incili aksesuar mı,taşlı mı yoksa canlı çiçekler mi?) Bu arada; 2021 yılında doğal görünümlü topuzlara, oldukça büyük, gösterişli ve nostaljik görünümlü gelin taçlarının eşlik ettiğini de belirtmeden geçmeyelim!

 

GELELİM 2021 YILINDA ÖNE ÇIKAN GELİN MAKYAJI TRENDLERİNE

 

Canlı Cilt Görünümü

Gelin güzelliği öncelikle harika bir tenle başlar, bunda hemfikiriz ancak; çeşitli makyaj teknikleriyle de bu görünümü elde etmek mümkün. 2021’in gelin makyajı trendlerinden bahsedecek olursak da canlı ve ıslak görünümlü makyajlar ön planda. Nasıl bir göz ya da dudak makyajı seçtiğiniz fark etmiyor aslında. Tüm makyaj türlerinde; ister yoğun bir göz makyajı olsun, ister yoğun dudak makyajı canlı bir ten görünümü yaratarak trendlere uygun bir görünüm yakalamak mümkün.

Doğal Görünümlü Makyaj

Geçmişte görmeye çok alışık olduğumuz abartılı gelin makyajları, bu sezonda karşımıza çıkmıyor. Olabildiğince sade, abartısız makyajlar sezonun trendi. Bunun için hafif bir cilt makyajı, kirpiklere canlılık verecek, çok yoğun olmayan bir rimel ve nude tonlarında bir ruj sürmeniz yeterli.

Islak Dudaklar

2021 gelin makyajı trendleri arasında öne çıkan trendlerden biri de; ıslak görünümlü dudaklar. Pembe ya da şeftali tonlarındaki parlatıcılarla gelin makyajınıza hem canlı hem de göz alıcı bir dokunuş yapmak oldukça mümkün.

Koyu Dudaklar

Sezonun gelin makyajı trendleri arasında dudaklara vurgu yapmak da yer alıyor. Cesur ve parlak renkler seçerek; bu renkler kırmızı, parlak pembe, dut ve koyu gül rengi de olabilir çarpıcı bir görünüm yakalamanız mümkün.

Belirgin Göz Makyajı

Gelin makyajında, dudaklarınıza vurgu yapmak istemiyorsanız eğer; yoğun bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Gözleri ön plana çıkarmak içinse; eyeliner kullanmanız yeterli. İddialı ve dikkat çekici bir formda uygulanan eyeliner sade cilt ve dudak makyajıyla size etkileyici bir görünüm kazandırabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir