Bir Gelinin Acil Durum Çantasında Neler Olmalı?

Hayatının en önemli günlerinden birinde yani düğün gününde çorabın kaçabilir, makyajın akabilir ya da küpenin arkasını kaybedebilirsin… Düğün günü başına gelebilecek tüm bu aksiliklerin önüne geçmek için,  ihtiyaçlarını  anında giderebileceğin, kendine önceden hazırlamış olduğun minik bir gelin çantası hayat kurtarabilir! Ayrıca, düğün günü yanında mutlaka seninle ilgilenen bir yakının olacaktır. Tüm gün boyunca bu çantayı yanında sana yardımcı olacak kişiye emanet edebilirsin. Düğünün yapılacağı mekana geldiğinizdeyse; gelin çantanı gelin odasında tutabilirsin.

 

Düğün gününde zor durumda kalmamak için,  gelin çantanda neler bulunmalı hemen bahsedelim!

 

1.MAKYAJ ÇANTASI

Düğün günü imkanların dahilinde bir make-up artistiyle çalışıyor olabilirsin. Ancak gelin saçı ve gelin makyajını önceden anlaşmış olduğun bir kuaför salonunda yaptıracaksan eğer; gün içerisinde uzun saatler boyunca bu makyajı taşıyor olacaksın. Gelin makyajındaki bazı aksaklıkları giderebileceğin bir makyaj setini yanında taşırsan eğer; gelin makyajındaki olası bozulmalara, akmalara anında müdahale edebilirsin.

 

2.ISLAK MENDİL

Gelinliğinde oluşabilecek lekelere karşı leke çıkarıcı bir mendil, diğer tüm lekeler içinse; bir ıslak mendil taşıman oldukça işine yarayacaktır.

 

3.MİNİ DİKİŞ SETİ

Acil durum çantandaki iğne ve uygun renklerdeki iplikle, gelinliğinde ya da damatlıkta oluşabilecek bir söküğe anında müdahale edebilirsin.

 

 

4.YEDEK ÇORAP

Çorabının kaçması ihtimali de büyük bir olasılık. Yedek bir çorap taşıman iyi bir fikir olacaktır.

 

5.NEMLENDİRİCİ BİR KREM, PARFÜM, OJE VE ASETON

Tüm gün cildinde oluşabilecek kuruluğa karşı nemlendirici bir krem, etrafa hoş kokunu yaymak için hoş kokan bir parfüm, maniküründeki bozulma riskine karşılıksa gelin çantanda  oje ve aseton bulundurmanda fayda var.

 

 

6.HİJYENİK PED VE TAMPON

Düğün gününde heyecandan ve stresten beklemediğin bir anda regl olabilirsin. Yanında taşıyacağın ped ya da tampon işini kolaylaştıracaktır.

 

7.YEDEK AYAKKABI

Düğün gününde, uzun saatler boyunca ayakta kalacağın için rahatsızlık yaşayabilirsin. Yedek bir ayakkabı (bu ayakkabı beyaz renkte bir spor ayakkabı da olabilir) işini görecektir. Ya da ince topuklu bir ayakkabı yerine; dolgun topuklu, daha rahat edebileceğin bir gelin ayakkabısı da tercih edebilirsin.

 

 

8.TEL TOKA VE FİRKETE

Gelin saçındaki herhangi bir bozulmaya, anında müdahale edebileceğin tel tokalar çantanda mutlaka bulunmalı.

 

9.AĞRI KESİCİ VE İLAÇ

Özellikle, düzenli kullanman gereken bir ilacın varsa gelin çantana bu ilacı koymayı unutmamalısın.

 

10.YEDEK KÜPE ARKASI

Küpenin arkası düşerse eğer; bu durum moralini bozacaktır. Yanında yedek taşıman, olası ihtiyaç halinde işini kolaylaştıracaktır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir