GELİNLİK ALIŞVERİŞİNE GİTMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Kaydettiğiniz tüm fotoğraflarınızla ve sayısız gelinliği deneme isteğinizle yola çıkmadan önce, size birkaç önerimiz olacak. Gelinlik alışverişinizi 10 aşamada adım adım nasıl planlarsınız, tüm detaylar bu makalede!

 

 

1.Çevrenizi Sınırlayın

Gelinlik alışverişine kalabalık bir grup ile gitmek iyi bir fikir değildir. Bu sadece kafanızın daha çok karışmasına neden olur. Gelinlik aramasına başlamanıza yardımcı olması için en yakın arkadaşlarınızdan veya aile üyelerinizden bir veya iki tanesini seçin. Bu kişi çok güvendiğiniz anneniz de olabilir. Bu şekilde size ve tarzınıza en uygun gelinliği bulabilir ve çok fazla fikirden baskı hissetmemiş olursunuz.

 

Galia Lahav

 

2.Araştırma Yapın

 Mağazaları dolaşmadan önce internetten gelinlik modellerini araştırın. Sezonun gelinlik trendlerine mutlaka göz atın.

Araştırma konusunda size güzel bir haberimiz var. Tüm bu araştırmalarınızın cevaplarını sizin için hazırladığımız makalelerden öğrenebilirsiniz. Ayrıca gelinlikler.com’da dünyaca ünlü tasarımcıların binlerce gelinlik modeline de bakabilirsiniz.

 

Victor and Rolf

 

Milla Nova

 

 3.Bütçenizi oluşturun

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce bütçenizi oluşturmanız gerekir. Gizli maliyetler artabilir buna dikkat edin. Çok beğendiğiniz bir gelinliği bütçenizi zorlayarak alabilirsiniz ancak; unutmayın, gelinlik bütçeniz sadece gelinliği içermiyor. Duvak veya başlığınız, gelin aksesuarlarınız (saç aksesuarı,eldiven,diğer aksesuarlar…) iç çamaşırlarınız, ayakkabınız ve olası değişiklikler de maliyeti hanenizi arttıracaktır. Satış görevlisi ile görüşürken, gelinlik dışındaki şeyler için extra ödeme yapıp yapmayacağınızı mutlaka sormalısınız.

 

Pallas Couture

 

4.Terzinizi iyi seçin

Gelinliğinizi kendinize özel olarak diktirmek istiyorsanız eğer; bu konuda biraz ön araştırma yapmanızda fayda var. Her terzi mükemmel sonuç ortaya çıkaramayabiliyor maalesef. Tavsiye üzerine de terzi seçimi yapabilirsiniz. Ya da bütçeniz uygunsa profesyonel yardım alıp, stil danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

 

Milla Nova

 

5.Cesaretinizi Kırmayın

Kelimenin tam anlamıyla binlerce tasarıma sahip, yüzlerce gelinlik tasarımcısı var. Bu durumda fantastik bir elbise bulma şansınızı oldukça olumlu yönde etkiliyor ancak ilk gelinlik alışverişine çıktığınızda eli boş gelmenin hayal kırıklığı olabileceğini biliyoruz, ancak pes etmeyin.

 

Victor and Rolf

 

 6.Vücudunuza uygun gelinlik modelini bulmaya çalışın

 Elbiseler üzerinde çalışırken, kilonuza daha az, vücudunuzun şekline ve çerçevesine daha çok odaklanın.  Kilonuz, özellikle çok stresli durumlarda sürekli dalgalanma gösterebilir, bu nedenle gelinlik seçerken karar verici faktörün bu olmasına izin vermeyin. Sevdiğiniz özellikleri vurgulayan ve kendinizi harika hissetmenizi sağlayan silüetler bulmaya odaklanın.

 

Berta

 

7.Her Zaman Randevu Alın

Şansınız yaver gidebilir ve bir satış görevlisini içeri girerek kapabilirsiniz, ancak bir saat boyunca bölünmemiş bir dikkat çekmenizi sağlamanın tek yolu bir randevu ayarlamaktır.

 

 

8.Rengine Karar Verin

Saflığın ve temizliği yansıtan renk beyaz. Bu nedenle genellikle gelinliklerde beyaz renk çok fazla tercih ediliyor ancak; diğer renkleri de denemenizi öneririz. Kırık beyaz tonları hatta nude denilen ten renkleri bu sezon çok moda. Teniniz çok beyazsa eğer; beyaz renkte bir gelinlikle soluk görünebilirsiniz.

 

Paolo Sebastian

 

9.Her Türlü Durumu Göz Önünde Bulundurun

Gelinliğinizin, seçtiğiniz düğün mekanı ile uyum göstermesi gerekir. Görkemli bir düğün mekanı seçtiyseniz eğer uzun kuyruklu, gösterişli bir gelinlikle ideal seçimi yapmış olursunuz; ancak daha sade ve samimi bir düğün töreni planlıyorsanız eğer; kuyruksuz, daha sade gelinlikler idealdir.

 

Milla Nova

 

10.Haftaiçi Alışveriş Yapmayı Deneyin

 Alışveriş yaparken acele ettirilmekten hoşlanmayan biriyseniz (biz!), haftaiçinde bir güne randevu almaya çalışın. Cumartesi, gelin salonlarındaki en yoğun gündür, bu yüzden mümkünse bölünmemiş dikkat çekmek için kalabalıkları atlayın.

 

Size birçok tavsiyede bulunduk ancak; son olarak söylemek istediğimiz bir şey var. Düğününüz hayatınızdaki en önemli anlardan biri, bu nedenle düğün gününüzde ne olursa olsun moralinizi bozmayın. Düğün günü ne kadar pozitif ve kendine güvenli olursanız bu enerjiniz fotoğraflara da yansıyacaktır. Ne olursa olsun gülümseyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir