Meghan Markle ve Prens Harry’nin Kraliyet Düğünü

Kraliyet düğünü gerçekleşti: Meghan Markle ve Prens Harry evlendi.

Dünya bugün bir kez daha bir peri masalına tanıklık etti. Prens Harry ile ABD’li ünlü oyuncu Meghan Markle evlendi. Canlı yayınlanan düğünü dünyada milyonlarca kişi seyrederken İngilizler de düğünün yapıldığı Windsor Şatosu önünde düğün heyacanını yaşadı.Gerçekleşen düğün sonrası Prens Harry Sussex Dükü, müstakbel eşi Meghan Markle ise Sussex Düşesi ünvanlarını aldı.

Düğüne ilişkin tüm ayrıntılara ve Meghan Markle’ın gelinlik seçimine göz atacak olursak; Markle’ın gelinliğinin nasıl olacağı ve kimin tasarlayacağı merak konusuydu. Ralp&Russo, Alexander Mc Quenn, hatta Türk tasarımcı Erdem Moralıoğlu adı geçen isimler arasındaydı. Ancak Markle, kelimenin tam anlamıyla ters köşe yaptı. Kayık yaka, uzun kollu, sade, ipek bir gelinlik tercih eden Markle’ın gelinliğini Givenchy markasının kreatif direktörü İngiliz tasarımcı Clara Waighth Keller tasarladı. Bu arada Keller, Givenchy markasının ilk kadın tasarımcısı ünvanına sahip.

Düşes, gelinliğini kraliyet düğününe yakışır tarzda kenarları çiçek işlemeleriyle süslü 4,5 metre uzunluğunda bir duvak ile tamamladı. Markle her ne kadar sade bir model seçse de, uzun kuyruklu gelinliği ve duvağı ile şapelin merdivenlerinden çıkarken oldukça etkileyici görünüyordu.

Oldukça sade ve nude tonlarda makyaj tercihinde bulunan ve ense topuzu yaptığı saçları ile duru güzelliğini koruyan Markle’ın taktığı ışıltılı tacın ise özel bir anlamı var. Kraliçe Elizabeth’e ait olan Queen Mary isimli, 1932 yılından kalma gelin tacı dikkat çekici detaylardan biriydi. Tacın ortasında bulunan broş ise 1893 yılına ait.

Düğünde Kraliyet Ailesi’ni halk da yalnız bırakmadı. Törenin gerçekleştirildiği Windsor Kalesi’nin etrafı düğüne şahitlik etmek isteyen İngiliz halkı ile adeta doldu taştı diyebiliriz. Yaklaşık 800 kişiye davetiye gönderilen düğünde, halktan yaklaşık 1000 kişi şatoda düğünü canlı olarak izleme imkanı buldu. Davetliler arasında diğer tüm kraliyet düğünlerinde olduğu gibi seçkin konuklar yer aldı.  George ve Amal Clooney, David ve Victoria Beckham, Oprah Winfrey gibi pek çok ünlü düğüne katılan isimlerden sadece bazılarıydı. Beckham çifti ise düğünün en dikkat çeken isimleri arasındaydı.

Aynı zamanda düğüne katılan davetlilere, kıyafet zorunluluğu da getirildi. Kadınlar şapka ve diz altı elbise ile erkekler ise kravatlı takım elbise ile törene katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir