GELİNLİK MODELİNİZE KARAR VERMEDEN ÖNCE NELERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALISINIZ

Gelinlik modelinize karar vermeden önce bazı detayları göz önünde bulundurmalısınız. Bu seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz; kafanızın çok karışmış olması da çok normal ancak üzülmeyin aklınızdaki tüm soruların cevabı bu makalede!

 

Gelinliğinizi seçerken;  gelinlik modeline vücut tipinizi, karakterinizi ve düğününüzün gerçekleşeceği mekanı göz önünde bulundururak karar verirseniz işte o zaman isabetli bir seçim yapmış olursunuz. Öncelikle düğün mekanı ile gelinlik uyumundan bahsedelim. Düğününüz kır düğünü ya da kumsal düğünü şeklinde olacaksa  gelinlik seçerken daha romantik tarzdaki tasarımlara yönelmeniz doğru olacaktır. Etekleri uçuş uçuş tüllerden yapılan, üzerinde çeşitli motif işlemelerinin olduğu romantik gelinlikler bu tip mekanlar ile oldukça uyumludur ancak düğününüz daha ihtişamlı bir mekanda gerçekleştirilecekse örneğin bir otelin balo salonunda evlenecekseniz eğer daha gösterişli, ışıl ışıl ya da saten kumaşlardan yapılan gelinlikleri tercih etmeniz sizin için doğru olacaktır.

 

 

 

Aynı zamanda düğünde, gelin damat uyumu da oldukça önemlidir. Damat ile yan yana duracağınız için fiziksel görünümlerinizde uyum yakalamanız esastır. Damatlık seçerken de yine aynı şekilde yazın kır düğünü ya da kumsal düğünü yapacaksanız eğer damatlığın açık renklerde seçilmiş olması gelinlikle mükemmel uyumu yakalamanın bir yoludur.

 

 

Tüm bunlara ek olarak hangi mevsimde evlenecekseniz mevsime göre de uygun tarzlar seçebilirsiniz. Örneğin; İlkbahar gelinlikleri, renkli çiçekler, ince kumaşlar, tüller ve açık renkli süslemelerden oluşabilir. Yazın yine aynı şekilde; etekleri uçuş uçuş tüllerden yapılan, üzerinde çeşitli motif işlemelerinin olduğu romantik gelinlikler seçebilirsiniz.

 

 

Sonbahar ve kış mevsiminde ise gelinliğiniz, dantel kumaşlardan oluşan, uzun kollu romantik gelinlikler olabilir, yine saten kumaşlar, tafta da güzel bir seçim olacaktır.  Renk seçiminde ise krem ya da kırık beyaz rengini de tercih edebilirsiniz. Farklı tarzda bir şıklık yaratmak isterseniz de eğer; bohem tarzdaki gelinliklere yönelebilirsiniz.

 

 

 

GELELİM ASIL EN MERAK ETTİĞİNİZ SORUNUN CEVABINA!

 

 

  1. İnce ve uzun gelinler, iki parçalı modeller ile katmanlı etek ve büstiyer elbise tercih edilebilir. Kabarık gelinlikler de güzel bir seçim olacaktır.
  2. Orta veya kısa boylu gelinlerinse; kabarık gelinlik tercih etmemeleri isabetli bir karar olacaktır. Çünkü boyunuz uzun değilse eğer; çok kabarık etekli gelinlikler sizi olduğunuzdan da kısa boylu gösterecektir. Ayrıca gelinliklerin üzerinde çeşitli desenler varsa eğer; bu desenlerin boylamasına olması opsiyoneldir.
  3. Kilolu gelinlerse; parçalı, etekli modelleri andıran modeller tercih etmelidir. Kabarık gelinliklerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Hafif drapeli detayları ile vücut hatları mümkün olduğunca gizlenmelidir. “A” formu etek şekli bu tip gelinler için idealdir.
  4. Büyük göğüslü gelinler, göğüs dekoltesinin olmadığı daha toparlayıcı modeleri tercih etmelidir. Kruvaze görünümlü süslemeler ve aksesuarlar ile de memenin görünümü azaltılabilir.. Gelinler provalara uygun sutyenlerle gitmelidir.
  5. Küçük göğüslü gelinlerinse; gelinlik olarak göğsü kabarık aksesuarlı gelinlikleri ve büstiyerleri tercih etmeleri doğru bir seçim olacaktır. Aynı zamanda küçük göğüslü gelinler de derin dekoltelerden kaçınmalıdır. Gelinlerin provaya düğün gününde kullanacakları sütyen ile gitmeleri doğru lacaktır. İhtiyaç duyulması halinde sütyenlerin içine yardımcı maddeler konulabilir.
  6. Gelin aksesuarları seçiminde vücut yapısı önemli değildir. Hem kilolu hem de zayıf gelinler birçok farklı aksesuar tercih edebilir, önemli olan gelin karakterinin aksesuarlarla bütünleşmesidir. (eldiven,şapka vb…)
  7. Kilolu değilseniz eğer; klasik bir fiziğe sahipseniz, dantel gelinlik tercih edebilirsiniz.
  8. Gelin adayları için bir başka önerimiz de kesinlikle sevmediğiniz bir gelinliği seçmemeniz gerektiği . Gelinliğinize karar verdiğinizde bu benim tarzım demelisiniz. O zaman en mutlu, en kendine güvenen, en güzel gelinlerden biri olacaksınız hiç şüphesiz!
  9. Gelinliğinizi almaya gittiğinizde, üzerinizde denemeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. İçinize sinmeyen bir durum varsa bunu dile getirmelisiniz kesinlikle. Böylece son dakika şoku da yaşamamış olursunuz.

 

Son olarak, sitemizde bulunan binlerce gelinlik modeli, en doğru gelinlik seçimini yapmanız için size ilham verecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir